Пазарджик
понеделник, 27 май, 2024

Баскетболният Хебър разгроми Плодив Мамбас

lory.bg - магазин за дамски обувкиlory.bg

Хебър Пазарджик си осигури безапелационно първото място в редовния сезон на А група в регион юг на ББЛ след разгром над Пловдив Мамбас

Без нито една загуба до момента от 14 изиграни кръга съставът на Хебър Пазарджик се класира за плейофите в регион юг на ББЛ. Момчетата на Димитър Чанков победиха Мамбите със резултат 129:91

Домакините нямаха проблем да вкарат по над 30 точки във всяка част и така без напрежение да спечелят срещата.

Шестима играчи завършиха с по над 10 точки в мача като за пореден път Христо Бъчков бе над всички с трипъл дабъл от 31 точки 11 борби 10 асистенции и 4 откраднати топки.

Добре му партнираше и Дамян Минков с 24 точки и 6 борби. Страхотен мач направи и Камен Пенчев завършвайки с 24 пункта.

Старши треньора на отбора намери време и за юношите на клуба, пускайки в игра Кристиано Спасов, Преслав Мановски и Иван Кръстев, които се включиха доста добре в срещата.