Температурите на места ще достигнат до 3 градуса
Днес над по-голямата част от страната ще се задържи облачно, на отделни места в Южна България с превалявания от сняг.
Над северните райони облачността ще се разкъса и намалее до предимно слънчево време.
Ще духа до умерен, в източните райони и временно силен вятър от североизток. Ще бъде студено с максимални температури между минус 2° и 3°, в София – около минус 1°.
Над планините ще е облачно на места, главно в Рило-Родопската област, Странджа и Сакар ще превалява слаб сняг.
Ще духа умерен до силен североизточен, по билата – юг-югозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около минус 5°, на 2000 метра – около минус 8°. По Черноморието слаби превалявания от дъжд все още ще има само в крайните южни райони.
През следващите дни до края на седмицата ще преобладава слънчево време. В четвъртък ще е почти тихо, в петък и събота в Дунавската равнина и Източна България ще духа умерен северозападен вятър. В четвъртък сутрин на повече места в равнинната част от страната, в петък и събота главно в котловините в Югозападна България и западния участък от поречието на Дунав, ще се образува мъгла или ниска облачност.