-2.2 C
Пазарджик
неделя, 9 февруари, 2025

Официално: Toshiba започна ремонт на ПАВЕЦ Чаира

spot_img

НЕК подписа договори за ремонт и рехабилитация на ПАВЕЦ Чаира с японската корпорация Toshiba и австрийския консорциум Voith-ABB.

НЕК подписа договори за ремонт и рехабилитация на хидроагрегат 1 и хидроагрегат 3 на ПАВЕЦ Чаира с японската корпорация Toshiba и австрийския консорциум Voith-ABB.

Благодарение на усилията на екипите, през 2025 г. в ПАВЕЦ Чаира паралелно ще бъдат изпълнявани ремонтни дейности по два хидроагрегата.

Корпорация Toshiba е проектант и производител на оригиналното оборудване на централата и тяхната висока експертиза ще гарантира най-доброто техническо решение за съоръжението. Хидроагрегатът е в оригиналното си състояние и по него не са извършвани рехабилитационни дейности от въвеждането му в експлоатация през 1995 г.

С австрийския консорциум Voith-ABB, НЕК подписа договор за ремонт и рехабилитация на хидроагрегат 3 на ПАВЕЦ Чаира, при който ще бъде разработено и приложено специално инженерно решение, сходно на изпълненото при възстановяването на хидроагрегат 2. Благодарение на успешната реализация на уникално технологично решение, хидроагрегат 2 беше пуснат за 72-часови проби в края на 2024 г., които завършиха в началото на тази година. Подготвителните дейности по ремонта на хидроагрегат 3 са в ход, като НЕК вече завърши демонтажа на генераторната част на хидроагрегата.

Подписването на двата договора представлява важен етап в изпълнението на стратегията за цялостното възстановяване на работата на най-голямата хидроенергийна мощност в страната. Припомняме, че за да се гарантира устойчива дългосрочна работа на ПАВЕЦ Чаира, НЕК инициира процедура за пълна подмяна на хидроагрегати 1 и 4.

spot_img
Ангел Узунов
Ангел Узунов
Ангел Узунов става част от екипа на Телемедиа през 2012 година. Занимава се с журналистика повече от 15 години.

Свързани статии

Последвай ни

27,000Феноветекато
4последователиследвам
1,840абонатиабонирам
spot_img

Последни статии