Всеки, който я посети ще се пренесе в приказния свят на любимата детска героиня Снежанка
64 години от откриването на бисерът на пещерите отбелязаха спелеолози и туристи, техни приятели и любители на природата. Гости от Пловдив, Пазарджик, София и Пещера се събраха пред пещерата „Снежанка“, за да се насладят на красотата и. Те се запознаха се с историята и се радваха на причудливите герои сътворени от силата на водата и калция.
Само на няколко километра от гр. Пещера, високо сред склоновете на мистичните Родопи, се крие малката, но пленителна пещера Снежанка.
Всеки, който я посети ще се пренесе в приказния свят на любимата детска героиня Снежанка. Пещерата ще ви разкрие своите тайни, които са на повече от 3.5 млн години.
Специален гост на годишнината бе кметът на община Пещера Йордан Младенов.
Под звуците на няколко гайди, присъстващите на магичното и красиво място се хванаха на едно голямо, българско хоро.
Подробности вижте в репортажа.