АПИ: Тръгвайте на път в Южна България с автомобили подготвени за зимни условия!

10.01.2023 13:58 2221 Коментари: / Добави коментар Източник: АПИ Редактор: Таня Кабурова България
АПИ: Тръгвайте на път в Южна България с автомобили подготвени за зимни условия!

Шофьорите, на които им предстои пътуване в Южна България, да тръгват на път с автомобили, подготвени за зимни условия. Силен вятър и значителни валежи от дъжд се очакват в областите Смолян, Кърджали и Хасково, както и в района на Благоевград, и при понижение на температурите се увеличават предпоставките от поледици. Слаб сняг превалява на проходите „Превала“ „Пампорово“, както и на „Петрохан“.

Агенция „Пътна инфраструктура“ апелира шофьорите да карат внимателно и със съобразена скорост, като спазват необходимата дистанция, да не предприемат резки маневри. Блокирането на движението от превозни средства, които не са подготвени за зимни условия, затруднява пътуването на всички останали шофьори и работата на снегопочистващата техника.

Областните пътни управления и пътноподдържащите дружества следят метеорологичните прогнози по райони и са в готовност да предприемат необходимите действия за обработка на настилките във високопланинските райони и проходите, където има предпоставки за хлъзгавост и заледявания. Целта е превантивните, а след това и снегопочистващите дейности да започват максимално бързо при прогноза за влошаване на времето, за да се осигури проходимостта на пътищата.

Всички граждани и транспортни фирми могат да получават информация за актуалната пътна обстановка и зимното поддържане на републиканската мрежа от интернет страницата на АПИ – www.api.bg, както и по всяко време от денонощието на тел. 0700 130 20 в АПИ. В агенцията целогодишно при 24-часов режим работи Ситуационен център, който събира и обобщава данните за състоянието по републиканските пътища.

Споделете в:

Коментари

Топ новини

Стачка на жп работниците в Англия
02.06.2023 15:29 16
Стачка на жп работниците в Англия

24-часова на жп служителите в Англия. Протестните действия ще засегнат повечето в...

МС одобри 21 програми в образованието за 230 млн. лв.
02.06.2023 14:56 32
МС одобри 21 програми в образованието за 230 млн. лв.

Министерският съвет одобри Националните програми в образованието за 2023-а година...

КАТ хвана 16 пияни и 11 дрогирани шофьори за ден
02.06.2023 14:27 156
КАТ хвана 16 пияни и 11 дрогирани шофьори за ден

8759 моторни превозни средства са проверени в рамките на разпоредената специализи...

"ДОБЪР ЖЕСТ" на LG в Пловдив
01.06.2023 20:40 206 Бизнес

ТМ+

Късмет, вълнение и нови перспективи за няколко зодии през юни
02.06.2023 13:27 78 Общество
Късмет, вълнение и нови перспективи за няколко зодии през юни

Температурите се покачват, става все по-слънчево, дните растат и социалният ни жи...

LG ВЪРВИ С ПЪЛНИ СИЛИ НАПРЕД С  БИЗНЕС РЕШЕНИЯТА СИ ЗА ЗАРЕЖДАНЕ НА ЕЛЕКТРИЧЕСКИ АВТОМОБИЛИ
02.06.2023 12:51 60 Общество
LG ВЪРВИ С ПЪЛНИ СИЛИ НАПРЕД С БИЗНЕС РЕШЕНИЯТА СИ ЗА ЗАРЕЖДАНЕ НА ЕЛЕКТРИЧЕСКИ АВТОМОБИЛИ

LG Electronics (LG) разширява бизнес решенията си за зареждане на електрически ав...

Хороскоп за 2 юни
02.06.2023 09:41 217 Общество
Хороскоп за 2 юни

Овен - Предстои ви среща със стар приятел. Не позволявайте хората около вас да ...

Националната награда за поезия на името на Никола Фурнаджиев
01.06.2023 17:39 397 Култура
Националната награда за поезия на името на Никола Фурнаджиев

Тази година се навършват 120 години от рождението на Никола Фурнаджиев. Ученици о...