Жълт код в област Пазарджик заради интензивни валежи
През деня отново ще бъде облачно и дъждовно, значителни валежи се очакват в Югозападна България, предаде репортер на БГНЕС.
Жълт код е обявен за 4 области на Югозападна България заради интензивни валежи. Това са областите Благоевградска, Кюстендилска, Пазарджишка и Смолянска. В тези области количествата на валежа ще бъде 20-30 л/кв.м, на места до 45-50 л/кв.м.
По-ниски ще бъдат температурите в Западна България, като дъждът временно ще се примесва със сняг до обяд.
Сутрешните температури ще бъдат между 3 и 10 градуса, за София 3, по Черноморието около 10.
Дневните температури в западните райони ще бъдат между 6 и 10 градуса – за София около 6 градуса, в Сандански до 10 градуса.
В Централна и Източна България температурите ще бъдат по-високи между 11 и 16 градуса, в Североизточна до 18 градуса, по Черноморието няма да вали и температурите ще бъдат около 15-16 градуса.
Във вторник отново се очакват валежи и малко по-ниски температури.
Топ новини

Пореден инцидент на пътя. Лек автомобил Хюндай блъсна и пречупи електрически стъл...

26 юни е денят, в който всички хора по света изразяват своята съпричастност и акт...

Кафето е една от най-популярните напитки в света. Установени са редица ползи и вр...
ТМ+

Услугата за споделяне на снимки Instagram съобщи, че тества нови възможности за п...

Различни в живота, но обединени от любовта към България. Това мото събира за първ...

Xiaomi Corporation, компанията за потребителска електроника и интелигентно произв...

Учениците от СУ „Георги Брегов” днес изразиха категоричната си ...
Коментари