32.5 C
Пазарджик
неделя, 13 юли, 2025

КЕВР започва проверки на трите ЕРП за зимния сезон

spot_img

Със заповед на председателя на КЕВР доц. Иван Иванов експерти на енергийния регулатор започват проверка на готовността на трите електроразпределителни дружества за предстоящия зимен сезон – „ЧЕЗ Разпределение България“ АД, „Електроразпределение Юг“ ЕАД и „Електроразпределение Север“ АД, съобщиха от Комисията за енергийно и водно регулиране.

Проверката е на основание правомощията на КЕВР съгласно Закона за енергетиката и е част от утвърдения график за извършване на планови проверки през 2019 г. във връзка с изпълнението на лицензионните задължения на енергийните дружества в сектор „Електроенергетика“.

Плановите проверки на трите електроразпределителни дружества стартират от днес, 3 октомври, по утвърден график. Инспекциите включват проверка на място на състоянието на съоръженията в районите, откъдето периодично постъпват сигнали и жалби на потребители за влошено качество на електрическата енергия.
От дружествата е изискано в срок до 25 октомври да предоставят в регулатора пълна информация за постъпилите при тях жалби за качеството на доставяната електроенергия за периода от 1 януари 2018 г. до 30 септември 2019 г.

Данните трябва да включват анализ на предприетите от дружествата мерки по тези жалби, както и постигнатите резултати. Експертите на КЕВР ще проверяват и до каква степен дружествата – лицензианти са изпълнили дадените им от регулатора задължителни указания по жалбите, свързани с качеството на електрическата енергия.

Източник: БГНЕС

Свързани статии

Последвай ни

27,000Феноветекато
4последователиследвам
1,840абонатиабонирам
spot_img

Последни статии