Синитово каза „не“ и на трите въпроса от местния референдум
Жителите на пазарджишкото село Синитово категорично отхвърлиха възможността за изграждане на площадка за третиране на неопасни производствени отпадъци и изграждането на кариера за добив на мрамори в землището на селото. Това сочат резултатите от провелия се вчера местен референдум, съобщиха от ОИК-Пазарджик. В референдума са участвали 57.27 % от имащите право на глас общо 1 589 души.
Успешен е референдумът, проведен в пазарджишкото село Синитово. Хората са отговорили с "Не" и на трите въпроса от допитването. Те не са съгласни да бъде разкрита кариера за добив на мрамори, нито пък да се изгради площадка за третиране на неопасни битови отпадъци в близост до домовете им, като за целта бяха събрали и подписка с отрицателното си становище.
На първия въпрос „Съгласни ли сте инвестиционнят проект „Изграждане на площадка за третиране на неопасни производствени отпадъци” да бъде реализиран в землището на село Синитово?“ са отговорили общо 910 души. От тях 894-ма са казали „не“, а едва 7 души са дали положителен отговор.
На втория въпрос „Съгласни ли сте инвестиционният проект „Изменение и разширение на инвестиционно предложение „Изграждане на площадка за третиране на неопасни производствени отпадъци” да бъде реализиран в землището на село Синитово?“ от 910 души с “не“ са отговорили 895 човека, а с „да“ само 6-ма.
Третият въпрос „Съгласни ли сте инвестиционният проект „Изграждане на кариера за добив на мрамори” да бъде реализиран в землището на село Синитово?“ е събрал негативния вот на 897 души.
В референдума са участвали 910 жители, представляващи 57.27 % от имащите право да гласуват общо 1589 души.
Топ новини

172 са новите потвърдени случаи на коронавирус у нас за последното денонощие. Два...

Системата за ранно предупреждение при извънредни ситуации и бедствия BG-ALERT пре...

Овен - Предстои ви приятен и усмихнат ден. Затрупани сте със задачи, които...
ТМ+

Овен - Предстои ви приятен и усмихнат ден. Затрупани сте със задачи, които...

Над 20 души се включиха в Националния протест „Справедливост за всички деца...

Прилагателното "автентичен" е думата на годината, обяви американският речник Merr...

Тази година противогрипните ваксини, които се поставят у нас са два вида. Те ще п...
Коментари