2.4 C
Пазарджик
петък, 14 февруари, 2025

НФСБ и Воля правят коалиция за предстоящите избори

spot_img

Ръководствата на НФСБ и Воля обявиха в парламента, че се обединяват в коалиция за участие в предстоящите парламентарни избори.Името на новата коалиция ще е „Патриотична коалиция Воля-НФСБ“.

Миналата седмица стана ясно, че коалиция „Обединени патриоти“ няма да участва на изборите в сегашния си формат. Решението за това първо обяви лидерът на ВМРО Красимир Каракачанов.

    „Бих маркирал трите основни приоритета, по които сме работили от НФСБ и се надявам да бъдат потвърдени и от колегите от ВОЛЯ. На първо място: категорично повишаване на доходите на българските граждани и възстановяването и развитието на икономиката, няма как да не издигнем в приоритет насърчаването на малкия и среден бизнес и не на последно място – наш приоритет, както всички знаете недопускането на ДПС отново във властта“, каза Валери Симеонов.

    „Ние сме тук рамо до рамо с вас, защото на 100 % подкрепяме всички тези неща, които току що казахте. Считаме, че е справедливо и честно българските пенсионери да имат право минимум на безплатни лекарства, безплатни лекарства за ученици до 18-годишна възраст. Неграмотните, тези, които са рецидивисти и нарушители на българската Конституция да нямат права – да нямат права да гласуват и да определят съдбата на тези, които са честни към българския народ и към българската държава“, заяви от своя страна Веселин Марешки от Воля.

Източник: БНТ

spot_img
Ангел Узунов
Ангел Узунов
Ангел Узунов става част от екипа на Телемедиа през 2012 година. Занимава се с журналистика повече от 15 години.

Свързани статии

Последвай ни

27,000Феноветекато
4последователиследвам
1,840абонатиабонирам
spot_img

Последни статии