15.5 C
Пазарджик
петък, 25 април, 2025

Проф. Кантарджиев: Има основание да се съмняваме в броя на обявяваните нови COVID случаи

spot_img

„Имаме основания да се съмняваме в обявявания брой нови случаи на COVID-19 у нас. Застопориха се около 1000, което не корелира на броя на постъпващите в болници и починалите“. Това заяви проф. Тодор Кантарджиев пред „Нованюз“. Той прогнозира, че пикът на настоящата вълна на заразата ще настъпи в средата на октомври.

„Когато мен ме разкараха, хората си казаха: „Този досега ни караше да се ваксинираме, но щом го махат, няма да се ваксинираме – да видим какво ще стане“, каза още професорът.

Той коментира и закупуването от България на френската ваксина. „Тя е за много ограничен контингент хора, които няма да направят адекватен отговор с другите ваксини поради заболяване или провеждана терапия и по-лесно ще изградят имунитет към синтетичния й белтък“, разясни специалистът.

Той бе категоричен, че служебното правителство не върви в правилната посока при борбата с пандемията, но той самият не искал да им пречи с критики.

„През пролетта на 2020 г. бяхме на последно място по брой заболели в Европа. Защо казват, че сме се справили зле? Сега вече има ваксини, имахме и 120 спокойни дни и време за подготовка“, смята той. И прикани служебният министър да внимава с решенията си, защото вреди много на здравеопазването. „Когато ние давахме брифинги, той е стоял по чорапи под юргана и се е пазел от коронавируса. Сега обаче той трябва да се справя“, сподели Кантарджиев.

Източник: Novanews

spot_img
Величка Ачева
Величка Ачева
Величка Ачева е част от екипа на Телемедиа от 1 април 2002 г., след кратко прекъсване се завръща в телевизията през 2019 г. Занимава се с журналистика още от студентските си години.

Свързани статии

Последвай ни

27,000Феноветекато
4последователиследвам
1,840абонатиабонирам
spot_img

Последни статии