След проверки Агенцията по храните унищожи храни с изтекъл срок на годност
Българската агенция по безопасност на храните извърши 1 775 проверки в обекти за търговия на дребно и заведения за обществено хранене. От тях 1 254 са по официален контрол (планов), а 48 по сигнали и оплаквания от граждани.
За констатирани нарушения при инспекциите са съставени 13 акта за установяване на административни нарушения и 90 предписания.
Унищожени са около 18 кг храни, с изтекъл срок на годност. Възбранени и насочени за унищожаване още 6 кг храни от животински и неживотински произход.
Констатираните несъответствия при извършените проверки на територията на Република България свързани с прилагане на законодателството в областта на храните са: предлагане на храни с изтекъл срок на годност, без документи за произход, без етикетировка, неправилно съхранени; несъответствия по сграден фонд, технологично оборудване и незадоволително хигиенно състояние; работещи обекти, които не са вписани в регистъра по Закона за храните и други.
Напомняме, че гражданите могат да подават сигнали и оплаквания до Българската агенция по безопасност на храните на Горещия телефон 0700 122 99 (на цената на един градски разговор, съгласно тарифния план на подателя) или в секция „Подай сигнал“ на официалния сайт на БАБХ.
Топ новини

Тази година есенното равноденствие ще настъпи на 23 септември в 09:50 ч. българск...

Утре/23 септември/ в 11 ч. кметът на община Пазарджик и най-успешният български ф...

През 2022 г. гражданите на ЕС на възраст 20-64 г. са работили средно 37,5 часа се...
ТМ+

„Ножарите на Костенец“ е поредният докуменален филм на Евгени Попов, ...

Кожата на лицето ни обича, когато я глезим с маски, без значение дали ние си ги п...

Трансформацията на компанията ще осигури по-добър живот за своите потребители чр...

Овен - Учете се от взаимоотношенията си и от ситуациите, в които попадате....
Коментари