6.6 C
Пазарджик
неделя, 23 март, 2025

Слънчево време и температури до 16 градуса

spot_img

Днес облачността от северозапад ще се разкъсва и ще намалява, след обяд над по-голямата част от страната до предимно слънчево време. Предимно облачно ще се задържи по Черноморието и в Югоизточна България, където главно в часовете до обяд ще има валежи от дъжд, но до края на денонощието и там ще се изясни. Ще духа слаб до умерен вятър от север-северозапад. Максималните температури ще са между 11° и 16°, в София – около 12°.

Над планините преди обяд облачността ще е значителна и на места в масивите от Южна България ще има превалявания от дъжд, на височина над 1700-1900 метра – от сняг. След обяд облачността ще се разкъса. Ще духа умерен, по най-високите части – временно силен северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 7°, на 2000 метра – около 1°. Над Черноморието ще преобладава облачно време.

У нас, във вторник ще се задържи слънчево. Сутринта ще е по-хладно, но през деня температурите ще се повишат и ще достигат на места до 20-21°.

Източник: НИМХ

spot_img
Силвия Катранкова
Силвия Катранкова
Силвия Катранкова се присъединява към екипа на Телемедиа през 2015 година. Занимава се с журналистика още от ученическите си години.

Свързани статии

Последвай ни

27,000Феноветекато
4последователиследвам
1,840абонатиабонирам
spot_img

Последни статии