Привилегията да се включат в надпреварата притежават тенисисти, които имат спечелена титла през годината от турнири от първа категория на Тенис Европа
Златан Йорданов и Теодор Николовски записаха успехи на сингъл при момчетата, а Карла Бързакова спечели срещата си на двойки при момичетата на Мастърс турнира до 12 г. в „Рафа Надал Академи“ в Майорка, Испания. За първи път в историята трима български състезатели представляват страната ни на Мастърс турнира на най-добрите тенисисти до 12-годишна възраст.
Привилегията да се включат в надпреварата притежават тенисисти, които имат спечелена титла през годината от турнири от първа категория на Тенис Европа.
Състезателите са разпределени в групи в надпреварата на сингъл, а победителите в тях ще продължат напред към фазата на четвъртфиналите.
На сингъл при момчетата Златан Йорданов надделя със 7:5, 6:1 над хърватина Яков Огризек, а Теодор Николовски надигра със 7:5, 6:4 над Ян Челишчак също от Хърватия.
На сингъл при момичетата Карла Бързакова претърпя поражение в първия си двубой с 4:6, 6:7 от Пила Юхтен от Финландия.
Карла Бързакова обаче е четвъртфиналистка на двойки при момичетата. Българката и латвийската й партньорка Тина Янсоне победиха с 6:3, 7:5 германските си съпернички в лицето на Зоуи Блеферт и Паула Кноблох.
Златан Йорданов и Теодор Николовски стартират днес участието си на двойки с мач срещу Ставрос Ладерос от Белгия и Никола Лакетич от Сърбия.





