В пет варненски училища няма да се проведат учебни занятия на 20 ноември – понеделник, обяви на брифинг днес кметът на Варна Благомир Коцев.
Това са Първо основно училище „Свети Княз Борис Първи“, ОУ „Васил Друмев“, филиала на училище „Константин Арабаджиев“, СУ „Димчо Дебелянов“ и Професионалната гимназия по текстил и моден дизайн.
В тях трябва да се отстранят някои опасни елементи, висящи по покривите им, има и падащи керемиди, уточни кметът.
До края на деня ще стане известно дали има и други учебни заведения, за които утре ще е неучебен ден, каза още Коцев и допълни, че до 18.00 часа очаква да получи справки от директорите на училищата за причинени щети и тогава от общината ще изпратят пълния списък на учебните заведения, които ще останат затворени в понеделник.
Източник: БНР