10.5 C
Пазарджик
събота, 22 март, 2025

9 нови случая на коронавирус в областта, трима са починали

spot_img

РЗИ Пазарджик информира за девет потвърдени положителни проби за COVID-19. Пробите са на две жени от Пазарджик,едната от които се лекува в МБАЛ“Уни Хоспитал“. Заразена е и 78-годишна жена от Панагюрище. Два нови случая има в Драгиново. Жени от селото са хоспитализирани в МБАЛ Велинград. Мъж на 49 години от град Велинград също е местната болница. Сред новите случаи са мъж на 75 години от село Звъничево, поставен на домашна изолация и мъж на 59 години от с. Юнаците, хоспитализиран в МБАЛ „Уни Хоспитал“.

За жалост мъж на 72 години от град Велинград, който е бил хоспитализиран в УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“ е починал. От РЗИ Пазарджик съобщават за още две жени, които са починали от началото на седмицата. Те са от Пазарджик и село Лозен.
През вчерашния ден са изпратени за изследване 100 проби. Лицата поставени под карантина за деня са 19, общият брой лица под карантина е 325.

spot_img
Величка Ачева
Величка Ачева
Величка Ачева е част от екипа на Телемедиа от 1 април 2002 г., след кратко прекъсване се завръща в телевизията през 2019 г. Занимава се с журналистика още от студентските си години.

Свързани статии

Последвай ни

27,000Феноветекато
4последователиследвам
1,840абонатиабонирам
spot_img

Последни статии