Областният управител настоява за спешен ремонт на опасен участък от пътя Пещера-Батак
Кметът на село Нова Махала Ерхан Саатчъ алармира за неотложен цялостен ремонт на 10 км пътна отсечка, която е част от републиканския път II - 37 Пещера – Батак – Нова махала – местността Вълча поляна.
Сигналът постъпи по време на изнесената приемна на Областния управител Стефан Мирев в община Батак.
Пътят е силно компрометиран, на места има свличания, през зимния сезон преминаването по него е изключително рисково. Той е основна пътна връзка на жителите на с. Нова Махала с общинския и областния център.
Агенция „Пътна инфраструктура“ ще бъде официално сезирана от областния управител Стефан Мирев за спешен ремонт на този път и за дълго отлагания ремонт на пътната отсечка Пещера – Батак, за която настояват жителите на Батак и кметът на общината Петър Паунов.
Правени са частични закърпвания на пътя Пещера-Батак, който е натоварен през летния и зимния сезон, като основна връзка с курорта „Цигов Чарк“.
След постъпил сигнал от общински съветник в община Батак Областна администрация Пазарджик ще извърши проверка как са изразходвани отпуснатите целеви средства на обща стойност 180 000 лв. от Министерски съвет за ремонт на подпорна стена на ул. „Мездра“ в село Нова Махала. Жители на селото твърдят, че средствата са използвани за полагане на асфалт на друга улица в населеното място.
Кметът на село Фотиново Димитрийка Миховска настоява пред областния управител, горските стопанства в Родопската част на област Пазарджик да оказват подкрепа и навременно съдействие на кметовете на кметства през зимния сезон, с необходимата техника и дейности за поддръжка на горските пътища. Преди падането на снега да бъдат почистени и проходими местата, където са извършвани дейности по дърводобив.
Въпросът ще бъде поставен от областния управител на предстоящото заседание на Областния съвет за защита при бедствия във връзка с готовността на институциите и поддържането на инфраструктурата в област Пазарджик през зимния сезон.
Следващата изнесена приемна на Областния управител ще се проведе на 30.10.2018г./вторник/ от 10.30ч. в община Белово.
Топ новини

Най-търсената риба на Никулден в Пазарджик е шаранът. Тази година цената му е меж...

Този петък /8-ми декември/ Община Пазарджик кани всички граждани на тържественото...

В Международния ден на доброволеца възпитаници на гимназия “Иван Сергеевич ...
ТМ+

Този петък /8-ми декември/ Община Пазарджик кани всички граждани на тържественото...

Овен - Изправяте се пред различни пречки в професионален план. Преценете д...

За да се превърне в компания за интелигентни лайфстайл решения, LG използва AI, ...

Тиквата е един от най-здравословните сезонни природни продукти. Тя е прекрасен из...
Коментари