Съдията по делото за отстраняване отдлъжност на кмета на беловското село Аканджиево си направи отвод заради нерегламентиран контакт. От протокола на заседанието на Административе съд Пазарджик става ясно, че въпреки неговото нежелание със съдията е направен нерегламентиран извънпроцесуален контакт във връзка с делото.
След отвода на съдията-докладчик Георги Видев в днешното заседание не бе даден ход на делото. Тъй като делото представлява бързо производство, веднага след изготвяне на протокола от откритото съдебно заседание, председателят на съда извърши преразпределение на делото на случаен принцип на нов съдия-докладчик.
В откритото съдебно заседание трябваше да се гледа жалбата на Васил Шуманов срещу решение на Общинската избирателна комисия в Белово за предсрочното прекратяване на пълномощията му като кмет на Аканджиево.