Своя 149-ти храмов празник отбеляза днес на големия християнски празник енорийската църква „Успение на Пресвета Богородица“ в Долна баня.
Рано сутринта тържественият камбанен звън прикани хилядно множество долнобанци и гости на Божествената Света литургия, последвана от празничен водосвет и тържествено литийно шествие около храма. Църковната служба бе водена от енорийския свещеник Пламен Димитров в съслужие с неговия син свещеник Емануил Димитров и бе огласена от прекрасните песнопения на женския църковен хор с ръководител презвитера Румяна Ангелова.
По стара традиция в неделята след Голяма Богородица в двора на църквата от ранни зори ще започне приготвянето на големия Богородичен курбан – чорба. За неговата направа миряните от рилския град ще дарят десетки жертвени животни и продукти, както и ще участват в неговото приготвяне. В неделния следобед след празничния водосвет и освещаването на курбана той ще бъде раздаден на миряните от Долна баня и гостите на рилския град.