14.4 C
Пазарджик
неделя, 27 април, 2025

Година и половина условно за катастрофа със смъртен случай

spot_img

Година и половина лишаване от свобода условно с 3 години изпитателен срок наложи Окръжен съд-Пазарджик на 61-годишния Иван Калинов от Симеоновец. Той е обвинен, че при управление на лек автомобил по бул „Ал. Стамболийски“ в Пазарджик удря фатално 85-годишния Любомир Димитров.

 

 

Делото за катастрофа, станала на 9 декември 2016 година на бул. „Александър Стамболийски“ в Пазарджик бе гледано по реда на съкратеното съдебно следствие. Обвинямият Иван Калинов призна изцяло фактите от обвинителния акт и не пожела да се събират допълнителни доказателства.

 

 

В залата стана ясно, че обвиняемият се е движел с 50 км/ч., а загиналият Любомир Димитров е пресичал на място, където няма пешеходна пътека. Съдът наложи на обвиняемия Калинов година и половина лишаване от свобода условно с 3-годишен изпитателен срок, както и отнемане свидетелството му за правоуправление за срок от 2 години.

spot_img

Свързани статии

Последвай ни

27,000Феноветекато
4последователиследвам
1,840абонатиабонирам
spot_img

Последни статии