13.7 C
Пазарджик
неделя, 23 март, 2025

16% са отсъстващите ученици в областта

spot_img

Лечебните заведения в област Пазарджик разполагат със свободни легла в детските отделения за прием на пациенти с грип и остри респираторни заболявания.

Общият брой педиатрични легла, разкрити в седем многопрофилни болници в областта по договор с РЗОК Пазарджик, е 249.

Към днешна дата са заети 65% от тях, като най-натоварени са детските отделения в МБАЛ Пазарджик и МБАЛ „Уни Хоспитал“ Панагюрище.

Заместник областният управител д-р Красимира Радева обсъди днес актуалната епидемична обстановка с директора на РЗИ Пазарджик д-р Димитър Савов.

Създадена е необходимата координация между всички институции и лечебни заведения за прием и пренасочване на пациенти при необходимост.

Отчита се ръст на заболеваемост от сезонен грип в областта, ситуацията е динамична, но стойностите за сега остават под епидемичните нива.

По данни на РУО-Пазарджик общият брой ученици в областта е 23 985, отсъстващите към днешна дата поради заболяване са 4 205, в процентно съотношение това е 16,85 %.

spot_img
Елена Ламбрева
Елена Ламбрева
Елена Ламбрева става част от екипа на Телемедиа през 2013 година. Занимава се с журналистика повече от 10 години.

Свързани статии

Последвай ни

27,000Феноветекато
4последователиследвам
1,840абонатиабонирам
spot_img

Последни статии