111 тежки пътно-транспортни произшествия са станали на територията на областта за първите шест месеца на годината. При тях живота си са загубили четирима, а 139 са ранените. Данните бяха огласени по време на заседание на Областната комисия за безопасност на движението.
363 катастрофи са станали в Пазарджишка област за първите шест месеца на 2018 година. В сравнение със същия период за 2017 произшествията са били 417. Това обяви на заседание на Областната комисия за безопасност на движението началникът на Пътна полиция Пазарджик Асен Гешев по повод Европейския ден без загинали на пътя. В 90% от случаите причините за катастрофите са високата скорост и отнемане на предимство, допълни още началникът на КАТ.
Дните от седмицата с най-много катастрофи са четвъртък и събота, съобщи още началникът на Пътна полиция Пазарджик Асен Гешев. Заместник-областният управител Петър Белчев пък отбеляза , че за трета поредна година по инициатива на Европейската мрежа на Пътна поолиция TISPOL се провежда проектът EDWARD. Целта му е поне за ден да няма загинали и пострадали при катастрофи.