4.9 C
Пазарджик
петък, 16 януари, 2026

Батак е първенец по брой нарушения на Закона за горите

400 акта за нарушения са съставили през миналата година горските инспектори в областта. Те са констатирани при направени 26 хиляди проверки.

11 мобилни екипа с 42-ма инспектори и два постоянни пункта на Превала и Чепино следят за контрола по опазване на горските територии в област Пазарджик.

От горското отчитат, че най-често нарушения са констатирани на територията на горско стопанство Батак.

През миналата година обект на проверка са станали 2095 ловци, 584 риболовци и 816 физически лица. Горските инспектори съвместно със служители на МВР извършват ежемесечен конрол за опазване на горските територии в областта.

spot_img
Таня Кабурова
Таня Кабурова
Таня Кабурова става част от екипа на Телемедиа отново през 2020г. Занимава се с журналистика от 19 години.

Свързани статии

Последвай ни

29,521Феноветекато
454последователиследвам
4,555абонатиабонирам
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни статии