С Народния университет за психично здраве бе сложен край на Празниците на психичното здраве
Център „Човеколюбие“ отбеляза 10 октомври – Световен ден за психично здраве, с Народен университет за психично здраве. Сред присъстващите на събитието бяха представители на Дневен център за пълнолетни лица с увреждания – с. Величково, управителят на Областен информационен център – Пазарджик, приятели и съмишленици.
Народният университет за психично здраве премина в две части: лекция на тема „Какво е щастие и как да го постигнем“, и сесия по йога на смеха. Лектор беше Надежда Янчева, която е позитивен психолог. Тя предостави на участниците информация за популярните теории за щастието и техники за позитивно мислене. Гостите споделиха свои познания и преживявания по темата, проявявайки голям интерес към начините за постигане на щастие.
Народният университет продължи със сесия по йога на смеха, ръководена от Надежда Янчева. Сесията породи много позитивни емоции и имаше терапевтични ползи.
С Народния университет за психично здраве бе сложен край на Празниците на психичното здраве, инициирани от Сдружение „Човеколюбие“ по повод Световния ден за психично здраве и 20-годишен юбилей от учредяването на Център за социална рехабилитация и интеграция „Човеколюбие“.





