Пазарджик стана част от четящите градове, като се присъедини към събитието Нощ на литературата 2018. И тази година на всеки половин час известни личности от нашия град четат откъси от книги на европейски автори.
Това е откъс от романа бестселър на New York Times „Другата ръка” на Крис Клийв. Художественият ръководител на танцов състав „Чудесия“ Таня Димитрова откри пазарджишката „Нощ на литературата“. В галерия „Никола Манев“ тя, както и още 3-ма известни личности от нашия град прочетоха откъси от европейски книги и станаха част от националното събитие. Авторът Юси Адлер-Улсен и част от книгата му „Марко“ бе представена от говорителя на областната дирекция на МВР в Пазарджик Мирослав Стоянов.
Като четец се включи и общинският съветник Иван Димитров. Той пренесе публиката в далечен Дамаск с откъса от книгата „Жената, която продаде мъжа си на битака или как станах разказвач” на Рафик Шами. Златното ни момиче Рени Камберова пък прочете откъс от книгата „Семейство Мейзга” на унгарския автор Бела Риго. Идеята на „Нощ на литературата“ е да провокира интерес към книгите и да привлече повече млади хора към обществото на четящите хора.