13.6 C
Пазарджик
неделя, 27 април, 2025

Паметна плоча напомня за 30-ти Отделен мотосрелкови полк

spot_img

В деня, в който военнослужещите и цивилните служители от Сухопътните войски честват своя боен празник, в Пазарджик бе открита паметна плоча. Тя напомня за делото на служилите в 30-ти Отделен мотосрелкови полк. Идеята за нея е дошла преди 2 години, а средствата са събрани от Инициативен комитет.

Димо Николов е един от служилите в 30-ти Отделен мотосрелкови полк. Бил е капитан и все още си спомня за годините, прекарани в полка.

За да се помни историята и да се знае делото на нашите военнослужещи, в Пазарджик бе открита паметна плоча на 30-ти Отделен мотосрелкови полк. Тя е поставена непосредствено до паметника на 27-ми Чепински полк.

Имената на всички, които са били част от полка, са изписани на паметната плоча.

Венци и цветя бяха положени на паметника на 27-ми Чепински полк от бивши военни и техните наследници. Отслужена бе заупокойна молитва за загиналите, както и благодарствен молебен.

spot_img
Елена Ламбрева
Елена Ламбрева
Елена Ламбрева става част от екипа на Телемедиа през 2013 година. Занимава се с журналистика повече от 10 години.

Свързани статии

Последвай ни

27,000Феноветекато
4последователиследвам
1,840абонатиабонирам
spot_img

Последни статии