0.5 C
Пазарджик
петък, 17 януари, 2025

Полицията в Пазарджик започна кампания срещу телефонните измами

ОД на МВР в Пазарджик стартира кампания за превенция на телефонните измами. Тя се провежда по разпореждане на директора Йордан Рогачев и има за цел да информира гражданите за най-често използваните схеми от телефонните измамници.

 

Действията на органите на реда са породени от зачестилите опити за измами на територията на област Пазарджик. Наш екип проследи как в село Мало Конаре започнаха срещите на полицейските служители с местните жители.

 

85-годишната Лазарина Йорданова от село Мало Конаре е една от жертвите на наглите телефонни измамници. За щастие обаче жената не се подвежда по думите им и веднага търси помощта на полицията.

 

От полицията са предвидили срещи в пенсионерските клубове, както и със самотно живеещите възрастни хора. Полицейските служители са разлепили и информационни брошури на най-посещаваните обществени места в селата и градовете.

 

spot_img

Свързани статии

Последвай ни

27,000Феноветекато
4последователиследвам
1,840абонатиабонирам
spot_img
spot_img

Последни статии