Хиляди хора от цялата страна отново излязоха на протест, за да кажат „Не на насилието!“. В социалните мрежи се организираше и такъв в Пазарджик, но за съжаление на него присъства само един човек.
Мила Георгиева от Пазарджик е единствената, която дойде пред Съдебната палата в града, за да изрази подкрепата си към всички пострадали от насилие. Според нея случката с 18-годишното момиче от Стара Загора е недопустима и нито един човек не трябва да преживее подобно нещо.
През изминалата седмица на протеста в Пазарджик имаше над 300 души, които изразиха недоволството си срещу беззаконието в страната ни.
През последните няколко седмици десетки случаи на домашно насилие станаха публични. От Народното събрание одобриха на първо четене по-строги санкции за нанасяне на телесна повреда, както и промени в Закона за защита от домашно насилие.