-0.2 C
Пазарджик
понеделник, 10 февруари, 2025

Учениците от Спортното училище изучаваха проблема с насилието

spot_img

Месец ноември 2018г. в Спортно училище – гр.Пазарджик беше посветен на проблема с агресията между подрастващите.

В тази връзка, в рамките на две седмици бяха проведени срещи на учениците от пети, шести, седми и осми клас с представители на местната Комисия за противообществени прояви и на Детска педагогическа стая към МВР – гр.Пазарджик.

Лекторите Бисерка Трайкова и Йордан Кискинов запознаха учениците с различните прояви на агресия и последствията, които поражда, както и начините за справяне с нея. Те бяха информирани за това към кого и към кои институции могат да се обърнат, за да потърсят помощ.

Децата споделиха конкретни случаи на проява на различни видове агресия, на които са били свидетели или в които са участвали. Те получиха полезни съвети от професионалистите как да се справят, ако се окажат участници в подобни ситуации.

Разговорите бяха съпътствани от видеоматериали, които онагледяваха различните видове насилие и последствията от него.

Организатор на срещите с представителите на Комисията за противообществените прояви и Детска педагогическа стая към МВР-гр. Пазарджик беше Людмила Атанасова председател на УКБППМН към Спортно училище – гр.Пазарджик.

 

spot_img

Свързани статии

Последвай ни

27,000Феноветекато
4последователиследвам
1,840абонатиабонирам
spot_img

Последни статии