0.2 C
Пазарджик
четвъртък, 13 февруари, 2025

Започна ваксинирането срещу Ковид на записалите се чрез е-регистъра

spot_img

В Пазарджик започна ваксинирането срещу Ковид на лицата записани в електронния регистър за имунизация.

В специализирания имунизационен кабинет на МБАЛ-Пазарджик продължава и ваксинацията срещу COVID-19 съгласно Националния ваксинационен план и обявените „зелени коридори” за гражданите, желаещи да се ваксинират.

78-годишният Петко Петков от Пловдив беше първият ваксиниран в специализирания имунизационен кабинет на МБАЛ-Пазарджик записан за имунизация срещу COVID-19 чрез електронния регистър.

Василка Георгиева и съпругът й също избраха ваксината на Астра Зенека. Не са имали проблеми при регистрацията за ваксиниране и веднага получават SMS за деня и часа на ваксинация.

Д-р Пламен Крумов, който слага дозите ваксини сподели, че желаещите са много и не само от област Пазарджик, но и от други градове в страната.

Съобразно доставените от РЗИ-Пазарджик на МБАЛ- Пазарджик количества ваксини, в периода до 14 март на лицата, регистрирани в електронната платформа на единния информационен портал ще бъде направена имунизация с първа доза на ваксините на Пфайзер и Астра Зенека.

spot_img
Таня Кабурова
Таня Кабурова
Таня Кабурова става част от екипа на Телемедиа отново през 2020г. Занимава се с журналистика от 19 години.

Свързани статии

Последвай ни

27,000Феноветекато
4последователиследвам
1,840абонатиабонирам
spot_img

Последни статии