5.6 C
Пазарджик
петък, 17 януари, 2025

Ще вземе ли Община Пещера нов автомобил на лизинг?

Община Пещера ще обяви за продажба лек автомобил, който до момента е ползван за нуждите на общинска администрация.Извършена е оценка от правоспособен оценител, съгласно която за автомобила е определена цена от 12 187 лв. без ДДС.

Според част от общинските съветници обаче, цената е твърде ниска.

Кметът Йордан Младенов се съгласи с предложението продажната цена на автомобила да бъде увеличена.

За експедитивното и безопасно изпълнение на основната дейност в Общината възниква необходимост от закупуване на нов автомобил. Поради ограничените възможности на общинския бюджет е целесъобразно нов автомобил да бъде закупен с финансов лизинг.

Максимален размер на дълга ще е 80 900 лева. А срокът за погасяване – до 18 месеца от датата на сключване на договора за финансов лизинг.

spot_img
Таня Кабурова
Таня Кабурова
Таня Кабурова става част от екипа на Телемедиа отново през 2020г. Занимава се с журналистика от 19 години.

Свързани статии

Последвай ни

27,000Феноветекато
4последователиследвам
1,840абонатиабонирам
spot_img
spot_img

Последни статии