12.1 C
Пазарджик
събота, 19 април, 2025

Съдът в Панагюрище отказа да отстрани от длъжност Стойно Чачов

spot_img

Стойно Чачов остава кмет на Стрелча. Това реши Районен съд – Панагюрище, който остави без уважение искането на прокуратурата за отстраняването му от длъжност. Стойно Чачов бе привлечен като обвиняем за това, че през 2016 г. като кмет на Стрелча е принудил служител на общинската администрация да подаде молба за освобождаване от заеманата от него длъжност, без дата, като е употребил за това заплашване.

 

Районен съд-Панагюрище гледа искането на прокуратурата за отстраняване от длъжност на Стойно Чачов при закрити врата. На заседанието не бяха допуснати журналисти. Прокуратурата повдигна срещу кмета на Стрелча обвинение в принуда. Той е привлечен като обвиняем за това, че през 2016 г. като кмет на Стрелча е принудил служител на общинската администрация да подаде молба за освобождаване от заеманата от него длъжност, без дата, като е употребил за това заплашване. До момента по делото са разпитани 40 свидетели. На влизане в съдебна зала Стойно Чачов заяви, че съвестта му е чиста.

 

Съдия Диана Стателова сметна, че няма причини да отстрани от длъжност кмета на Стрелча и остави без уважение искането на прокуратурата. Определението на Районен съд-Панагюрище може да се обжалва в тридневен срок пред Окръжен съд-Пазарджик. От прокуратурата обявиха, че ще протестират.

 

spot_img
Ангел Узунов
Ангел Узунов
Ангел Узунов става част от екипа на Телемедиа през 2012 година. Занимава се с журналистика повече от 15 години.

Свързани статии

Последвай ни

27,000Феноветекато
4последователиследвам
1,840абонатиабонирам
spot_img

Последни статии