Пролетно хоро събира близо 1500 човека във Велинград
Националният фестивал "Пролетно хоро" за 12-ти път ще събере фолклорни състави от всички краища България във Велинград. Тази година в него ще се включат повече от 1 500 участници. Инициативата е част от програмите на Министерство на културата и Министерство на туризма и се подкрепя от Европейската асоциация на фолклорните фестивали.
През всичките тези години организаторите винаги били иновативни и са правили участието на танцовите групи, които са от цялата страна, да е запомнящо се. Новото тази година, е ча надиграването ще се проведе в най-голямото цирково шапито.
Фестивалът няма конкурсен характер, а целта му е да популяризира българския песенен и танцов фолклор. Провежда се в три етапа. В първия всички танцови формации и клубове се представят индивидуално на закрита сцена, във втория е задължителното парад-дефиле, преминаващо през Велинград, а в третата част са танцовите изяви на открита сцена с фолклорен оркестър на живо.
Началото на фестивала ще бъде поставено тази събота от 10 часа.
Подробности вижте в репортажа.
Топ новини

От 2 до 4 юни в Пазарджик ще се проведе четвъртият фестивал за занаятчийска бира ...

Поредно признание за делото и мястото на Райна Княгиня в историческата памет на б...

Жители на най-голямото село в община Пазарджик – Мало Конаре бяха наградени...
ТМ+

През изминалото десетилетие, LG затвърждава своето лидерство на пазара на първокл...

Лимонът е яркожълт, цитрусов плод с кисел вкус. Оригинално произлизащ от територи...

Знаете ли, че богатите на протеини храни са от съществено значение за изгражданет...

Овен - Правите добро впечатление на шефа си и печелите доверието му. Посещ...
Коментари