Втори месец Велинград е без градски транспорт. Причината – въведената социална изолация в рамките на извънредното положение в страната, а в последствие липсата на пътници и невъзможността фирмата да поддържа линии на загуба.
Затова в курорта обмислят вариант за разтрогване на договора за градските линии. Кметът Костадин Коев заяви, че от фирмата превозвач използват удължаването на епидемиологичната обстановка до края на месеца и отлагат пускането на автобусите за 1 юли. Това обаче създава много проблеми на велинградчани и гостите на града, затова общината обмисля да предприеме прекратяване на договора с превозвача.
Изненадващо в късния следобед от транспортната фирма съобщиха, че градските автобуси тръгват от 22 юни /понеделник/. В съобщението превозвача посочва и графикът, по който те ще се движат. Според съобщението по основната линия в курорт автобуси ще има на всеки 30 минути във времето от 7 часа сутринта до 17.30 часа. На този етап вечерни автобуси в града не са предвидени.
Подробности гледайте в репортажа.