24.6 C
Пазарджик
понеделник, 21 април, 2025

Скандал в Съюза на офицерите и сержантите от запаса във Велинград

spot_img

Началото на проблема датира още от 24 януари 2019 г., когато за председател на Съюза на офицерите и сержантите от запаса и резерва във Велинград е избран о.з. полк. Ангел Попов. Новото ръководство сменя касиера на организацията, който към онзи момент е Мария Драева. Причината според Попов е проверка, която установява сериозни нередности от предходното ръководство свързани с разходването на финансови средства на организацията. Така се стига до ново напрежение и дори до ново изборно събрание.

о.з. полк. Ангел Попов е категоричен, че новият председател е избран нелегитимно. Затова легитимата структура на организацията настояват за незабавна и реална проверка от страна на националното ръководство на Съюза на офицерите и сержантите от запаса.

О.з. Полковник Попов е категоричен, че преди извършването на такава на място той няма да предаде знамето и документите на организацията. А дали такава проверка ще се състои и какво ще констатира тя, екипът ни ще проследи.

Още по темата вижте в репортажа.

spot_img
Ангел Узунов
Ангел Узунов
Ангел Узунов става част от екипа на Телемедиа през 2012 година. Занимава се с журналистика повече от 15 години.

Свързани статии

Последвай ни

27,000Феноветекато
4последователиследвам
1,840абонатиабонирам
spot_img

Последни статии