24.3 C
Пазарджик
петък, 25 април, 2025

Велинград трябва да проведе конкурс за избор на нов обществен превозвач

spot_img

Велинград няма да остане без обществен транспорт. Това става ясно от позиция на областния управител Иван Васев. Той разреши на общинското ръководство да сключи договор с превозвач до провеждането на конкурс и избор на нова фирма.

Проблемите с обществения транспорт в страната продължават да тегнат и над Велинград. Малкото пътници правят градските линии в курорта, както и тези до малките населени места неатрактивни за фирмите. Поради тази причина интерес към услугата от страна на превозвачи няма. Проблемът не е само за Велинград, а е за всички малки населени места в страната, уточняват от администрацията в курорта. От там обаче допълват, че правят всичко възможно да запазят услугата за гражданите и гостите на града. Именно затова са поискали от областният управител разрешение да им разреши директното възлагане на обществения превоз без конкурс до провеждането на такъв. Искането им вече е одобрено от Иван Васев.

Припомняме, че сключеният договор за обществен превоз е между Община Велинград и „Чепино автотранспорт – ЕООД“ – Велинград. Контрактът бе удължен с анекс с 50% или 5 години. Договорът изтича след дни – на 15.01.2022 г.

От Областна администрация съобщават, че в искането си община Велинград твърди, че е предприела действия по обявяването на обществена поръчка за избор на изпълнител за извършване на обществен превоз на пътници, която към 15.01.2022 г. няма да е финализирана.

Със Заповед на Областния управител на Пазарджик се дава разрешение за срок от 12 месеца, превозите по маршрутните разписания на автобусни линии от републиканската, областната и общинската транспортни схеми, квота на община Велинград, да бъдат възложени пряко от Кмета на община Велинград, до финализиране процедурата за възлагане на превозите, считано от датата на влизане в сила на заповедта. Обект на договорът са градските автобусни линии във Велинград, както и междуселищни линии от гр. Велинград до селата Света Петка, Цветино, Кръстава,  Грашево, Дорково, както и до градовете Пазарджик, Пловдив и София.

spot_img
Ангел Узунов
Ангел Узунов
Ангел Узунов става част от екипа на Телемедиа през 2012 година. Занимава се с журналистика повече от 15 години.

Свързани статии

Последвай ни

27,000Феноветекато
4последователиследвам
1,840абонатиабонирам
spot_img

Последни статии