Преди няколко дни органите на реда са установили, че са извършва товарна дейност от временен склад, който се намира на сечище, чиято експлоатация е спряна още през 2017 година, съобщиха от пресцентъра на ОДМВР Пазарджик.
Въпросното сечище и горски масив са общинска собственост и затова е преустановен добивът в този район.
В хода на работата по случая, органите на реда разбрали, че в основата на извършеното престъпление са К.А.- 41г., който е началник на горски участък и неговия подчинен лесничей М.Д.- 50г.
Двамата са служители на Държавно горско стопанство „Алабак“ и са организирали превоз на общо 24 куб. метра иглолистна дървесина за огрев, която е взета от временния склад на нефункциониращото сечище.
В хода на работата станало ясно, че данните в издадения превозен билет не отговарят на реалните.
Транспортирането е станало с помощта на камион „Мадара“, управляван от водач, който доставил дървата на съвсем различно от описаното в превозния билет място.
Той взел парите от клиента и, след като си удържал сума за транспортните разходи, предал остатъка на двамата горски служители.
При разследването са извършени разпити на свидетели, огледи на местопроизшествия, образувано е досъдебно производство.
Случаят е докладван на Районната прокуратура в курортния град.