Пазарджик
петък, 12 април, 2024

Баскетболният Хебър е на финал в регион Юг на А група

lory.bg - магазин за дамски обувкиlory.bg

Баскетболистите на Хебър Пазарджик са на финал в регион юг на А група на ББЛ. Отборът от Пазарджик е първият финалист през този сезон, след като победи тима на Вихър (Айтос). Това бе втория мач между двата тима и се игра пред родна публика в спортна зала „Иван Симеонов“.

Със 79:61 отборът на баскетболния Хебър победи тима на Вихър Айтос и така стана първият финалист в регион Юг на група А на ББЛ.

Хебър поведе още в началните минути. Домакините бяха по-убедителни в играта си, а в комбинация с грешките за съперника успяха да спечели безапелационно и втория мач между двата тима.

Най-резултатен за победителите от Хебър бе Николай Нинов с 20 точки. Методи Илиев вкара 16 точки, а Станислав Ваклинов – 15 и 13 борби.

Атакуване на шампионската титла е следвщата цел пред отбора на баскетболния Хебър.