Във финалната среща българката победи със 7:6(1), 6:2 румънката Симона Огеску (Румъния). Така Костова спечели титлата при само един загубен сет. Това стана при победата на полуфиналите над Даря Шаламанова с 6:4, 3:6, 6:1.
От утре започва още един турнир за жени от веригата в Пазарджик. Всеки един от турнирите от веригата UTR Pro Tennis Series е с награден фонд от 20,000 долара, който се разпределя между всички участници в основната схема на съответния турнир.
Тенисистките са разпределени в четири групи от пет състезателки. Във всяка група се играе всеки срещу всеки във формат 2 от 3 сета. Победителките от всяка група се класират за полуфиналите, вторите в класирането спорят за разпределение на пето-осмо място и т.н.
Мачовете се играят на базата на Тенис клуб „Фаворит“, град Пазарджик.
Резултати от финалите за места и класиране: 1/2-място:
Елица Костова – Симона Огеску (Румъния) 7:6(1), 6:2
3- място: Даря Шаламанова и Джулия Терзийска
5/6-място: Катерина Димитрова – Дария Семенистая (Латвия) 2-6, 2-6
7 място: Ралица Александрова и Йоана Гаспар (Румъния)
9/10-място: Ани Вангелова – Луиса Дер Хейде (Германия) 3-6, 0-6 11 място: Габриела Михайлова и Росица Денчева
13/14-място: Мирела Шкумбова – Ива Иванова 6:4, 6:1 15 място: Йоана Радулова и Стефана Лазар (Румъния)
17/20-място: Никол Русева – Силвия-Мария Костаче (Румъния) 2:6, 6:4, 2:6 19 място: Елена Тренчева и Доротея Петкович (Сърбия)
България е първата страна в Централна и Източна Европа, която получава правото да домакинства на тази надпревара. Тази верига състезания за мъже и жени се организира и ръководи от американската компания Universal Tennis LLC.
Преди женските турнири България организира и два турнира за мъже от веригата UTR Pro Tennis Tour.
Основен партньор на БФТ и ТК „Фаворит“ за домакинството е Община Пазарджик. Всички срещи от турнирите може да бъдат наблюдавани на живо на сайта на UTR Pro Tennis Tour: https://www.myutr.com/ptt