5.6 C
Пазарджик
неделя, 16 февруари, 2025

26-та победа за футболистите на Хебър

spot_img

26-та победа в първенството на Югозападната трета лига записа отборът на Хебър. Момчетата на Танчо Калпаков се наложиха с 3:1 над гостуващия Септември (Симитли) в среща от 31-вия кръг.

 

Срещата между отборите на Хебър и Септември (Симитли) започна равностойно, но пазарджиклии поеха инициативата. Първият гол в мача падна в 16-тата минута. Голът за хебърци отбеляза Руслан Иванов с удар от около 20 метра. Пет минути по-късно той подаде към Иван Иванов, който покачи до 2:0. Само 3 минути след това отборът на Септември намали резултата на 2:1 след гол на Васил Божинов. Футболистите на Хебър обаче оспорваха заради подминат от съдията фал срещу Иван Иванов.

 

Кирил Георгиев и Атанас Велев пък пропуснаха да отбележат трети гол за пазарджиклии. Така се стигна до 43-тата минута на мача, когато Стефан Лачов реализира отсъдената от съдията Тихомир Алексов дузпа и направи резултата 3:1. Второто полувреме започна без сериозни ситуации за гол от страна и на двата отбора. Дъждът, който се изсипа на стадиона пък допълнително затрудняваше футболистите.

 

В последните 15 минути на срещата вратарят на Хебър Димитър Пангев трябваше да се прояви и да спаси своята врата. Красимир Здравков, Атанас Велев, Цветан Павлов и Георги Георгиев пък направиха пропуски за хебърци. Така мачът завърши при резултат 3:1 в полза на домакините, които записаха своя 26-ти успех в първенството на трета лига.

 

Отборът на Хебър продължава да е втори в класирането с актив от 79 точки и изостава на 6 точки от водача ЦСКА 1948. В следващия кръг пазарджиклии ще гостуват на Марек (Дупница).

spot_img

Свързани статии

Последвай ни

27,000Феноветекато
4последователиследвам
1,840абонатиабонирам
spot_img

Последни статии