1.9 C
Пазарджик
четвъртък, 22 февруари, 2024

Футболистите на Хебър записаха 1:1 срещу немския Оптик

Равенство в първия си контролен мач по време на подготвителния лагер в Анталия записа отборът на Хебър. Пазарджиклии завършиха 1:1 срещу немския четвъртодивизионен тим на „Оптик“ (Ратеноу).

Мачът между футболистите на Хебър и немския „Оптик“ се изигра на едно от тренировъчните игрища на спортния център към „Гранд Хотел Лара” в турския курорт Анталия. През първото полувреме двата отбора не успяха да си отбележат гол. Най-близо до попадение за хебърци бяха Руслан Иванов и Матео Нието, но ударите им бяха отразени от немския вратар.

На почивката треньорът Танчо Калпаков извърши 7 смени. Второто полувреме започна със чисто голово положение за немския отбор и само добрата намеса на вратаря на „Хебър“ Димитър Георгиев спаси отбора му от гол. В ответната атака Матео Нието беше близо до откриване на резултата, но ударът му бе избит пред голлинията от бранител на „червените”.

Заради контузия обаче колумбиецът се наложи принудително да напусне терена. В 58-та минута Георги Георгиев беше подкосен в наказателното поле и Стефан Лачов отбеляза отсъдената дузпа. Крайното 1:1 бе фиксирано пет минути преди края на контролната среща, когато Майер изравни с глава.

Утре отборът на Хебър ще изиграе втората си контрола в Турция. Съперник на хебърци ще бъде лидерът в Югоизточната трета лига – Арда (Кърджали).