Пазарджик
вторник, 23 април, 2024

Хебър взе трите точки при гостуването си на Миньор в Перник

lory.bg - магазин за дамски обувкиlory.bg

Успех при гостуването си на Миньор в Перник записаха футболистите на Хебър. Пазарджиклии се наложиха с 2:1.Футболистите на Хебър взеха инициативата още в началото на двубоя срещу Миньор. Те откриха резултата още в 9-ата минута, след като Стефан Лачов надскочи защитата на перничани и отбеляза гол с глава. В 21-та минута отново той пропусна възможността да вкара ново попадение. До края на първото полувреме футболистите на Хебър пропиляха още няколко положения за гол. В 65-ата минута поведоха с 2:0, след като Кирил Георгиев се разписа с хубав удар от над 20 метра. В 72-та минута резервата на домакините Стивън Милчев намали до 1:2, но силите на Миньор не стигнаха, за да спечелят поне точка. В крайна сметка отбора на „Хебър“ запази преднината си и си тръгна с трите точки от Перник. Това беше и 15-та победа в първенството на трета лига за момчетата на Танчо Калпаков, които остават втори в класирането с актив от 46 точки.

Доволен съм от играта на моите момчета, но не и от резултата, коментира от своя страна старши-треньорът на Миньор Николай Тодоров.

В сряда в среща от отложения 19 кръг на трета лига отборът на Миньор ще гостува на Балкан в Ботевград, а Хебър посреща последния в класирането Ботев/Ихтиман/.