30.9 C
Пазарджик
вторник, 16 юли, 2024

Хебър загуби с 5:2 от Краснодар II

Хебър претърпя тежко поражение на подготовката си в Турция, след като отстъпи с 2:5 на втория отбор на Краснодар. Футболистите на Николай Митов изиграха слабо първо полувреме, в което инкасираха пет попадения. След почивката българският тим се преобрази – вкара гол, уцели греда, а съдиите му отмениха едно попадение.

Руският тим откри резултата още в 4-ата минута. Това стана при центриране от корнер, което бе изчистено с глава. Последва шут на Джонатан, който Василев отрази, но Кокоев добута с добавка от метър топката в мрежата на Хебър. Българският тим бързо изравни в 10-ата минута, когато Ивайло Михайлов без проблем вкара в празната врата.

Краснодар отново поведе в 18-ата минута с точно попадение на Джонатан. Само три минути по-късно реферът отсъди дузпа в полза на руснаците, тъй като видя нарушение на Олег Димитров срещу техен футболист, а Манелов я превърна в трето попадение за своите.

В 35-ата минута Хебър можеше да върне един гол след добра атака и центриране отдясно на Вълчинов към Китан Василев. Вторият засече с крак, но не уцели вратата. След 120 секунди руснаците отбелязаха за четвърти път чрез второ попадение на най-добрия на терена – Джонатан. В 45-ата минута Олусегун вкара пети гол за Краснодар.

Двата отбора заложиха на нови 11-ки за втората част. По-добре започна тази на Хебър, която вкара за 2:5 в 49-ата минута. Автор на попадението стана Живко Петков. В 55-ата минута нова добра атака завърши с удар на Петков, който вратарят на Краснодар улови.

В 63-ата минута Петков се разписа за втори път след отлично подаване по земя на Манев, но реферите отмениха гола заради засада.
Синхрон: от 0.03 първото полувреме до 0.35 изчистим всичко Николай Митов ст.треньор ФК Хебър

Следващата контрола за Хебър е на 26-и януари, когато зелените ще се изправят срещу косовския тим на Дукаджини (Кина).