Пазарджик
вторник, 23 април, 2024

Свобода (Пещера) победи Рилски спортист (Самоков) с 1:0

lory.bg - магазин за дамски обувкиlory.bg

Отборът на Свобода(Пещера) победи Рилски спортист(Самоков) с 1:0 в среща от 20-тия кръг на Югозападната трета лига. Единственият гол в мача отбеляза Темелко Зайков.

Осма победа в първенството на трета лига записаха футболистите на Свобода (Пещера). Срещата с Рилски спортист започна равностойно, с много борба в средата на терена. Момчетата на Георги Мечечиев обаче показаха по-добра игра от съперниците си. Те успяха да поведат в резултата след точно попадение на Темелко Зайков, който се разписа в 37-та минута на мача. Малко преди това той удари и греда. До края на срещата никой от двата отбора не можа да вкара нов гол. В края на мача гостите пък останаха с човек по-малко, след като заради червен картон беше изгонен техен играч. Така двубоят завърши с резултат 1:0 за отбора на Свобода.

След тази победа отборът на Свобода заема 10-т място в класирането с актив от 26 точки, а Рилски спортист е на 13-та позиция с 21 точки. Труден мач предстои за футболистите на „Свобода“ в сряда. Пещерци ще гостуват на водача в трета лига ЦСКА 1948. Червените измъкнаха победата срещу „Ботев“ в Ихтиман с гол в последната минута на срещата.