20.9 C
Пазарджик
петък, 14 юни, 2024

Хебър с историческо класиране в Европа

Отборът на Хебър продължава в турнира за Купата на ЦЕВ след втори категоричен триумф с 3-0 срещу албанския Ержени. Надмощието на домакините бе най-видно в първия и третия гейм, които завършиха съответно с 25:11 и 25:9, съпротива гостите от Албания оказаха само във втория гейм, който завърши при резултат 25:20 за Хебър.

Най-резултатен бе Брадли Гънтър, който отбеляза 14 точки, а Николай Къртев реализира 10 точки.

Така отборът се класира за първи път за осминафиналите на европейски клубен турнир. Следващият съперник на пазарджиклии ще бъде руският гранд Зенит (Санкт Петербург), които се класираха за този етап от състезанието след две служебни победи срещу швейцарски клуб.