Пазарджик
неделя, 14 април, 2024

Хебър спечели първия мач от предварителната група

lory.bg - магазин за дамски обувкиlory.bg

Волейболистите на Хебър стартираха с победа в група 2 от допълнителните турнири за определяне на местата в първа и втора осмица на Суперлигата при мъжете. Пазарджиклии победиха Локомотив Пловдив с 3:1 гейма.

В отделните части мачът завърши с резултат 25:21, 23:25, 25:19, 25:14. Въпреки че за този мач трибуните на Спортна зала Васил Левски запълниха капацитета си на 50 % вместимост за публика в условия на пандемия, феновете показаха, че ще бъдат окажат подкрепа за своите любимци. Организаторите от ВК Хебър пък се погрижиха за настроението на зрителите, като на почивките излизаха атрактивни мажоретки.
С 3 точки, Хебър оглави временното класиране в своята група.

Във втория си мач от група 2 съставът на Хебър среща Левски София, който започна с победа над Черно море с 3:0 гейма. Двубоят е от 20:00 часа и ще бъде изключително важен за крайното класиране на потока. Успех за Хебър ще го бетонира на първото място, а „сините“ и пловдивчани ще спорят помежду си за втората позиция.
Срещу Локомотив Пловдив най-резултатен за победителите бе Хебър Брадли Гънтър с 27 точки 2 блока, 3 аса и 58% ефективност в атака.

След мача, треньорът Атанас Петров поздрави своите волейболисти.“ В този мач те показаха, че имат характер, защото определено имаше напрежение. Играхме срещу опитен и добре селектиран отбор. Пожелавам успехи на Локомотив, защото има нужда от такива състави в родното първенство“, допълни Петров.