Пазарджик
събота, 18 май, 2024

Седма победа в Суперлигата за отбора на „Хебър“

lory.bg - магазин за дамски обувкиlory.bg

Седма победа в Суперлигата записа отборът на „Хебър“. Момчетата на Атанас Петров надиграха „Миньор“ (Перник) с 3:1 гейма в среща от 12-тия кръг на първенството.

Гостите от „Миньор“ започнаха силно първия гейм и поведоха в резултата с 25:21 точки. Във втората част пазарджиклии се мобилизираха и успяха да спечелят гейма след 25:10 точки. Не се оправдаха обаче очакванията на домакините, че лесно ще вземат и останалите геймове от срещата. В третата част отборът на „Хебър“ поведе на първото прекъсване с 8:6, на второто – 16:12, но допусна намаляване на разликата до две точки – 20:18.

След това обаче хебърци успяха да задържат преднината и при 24:21 имаха три мачбола за затваряне на частта, която завърши в тяхна полза 25:22 точки. Ситуацията от третия гейм почти се повтори в четвъртия, но те успяха да го вземат след 25:20 и така да спечелят мача с 3:1 гейма.

Най-резултатен за отбора на „Хебър“ бе Любослав Симеонов с 18 точки, 16 добави капитанът Мартин Палийски, а 15 Александар Ляфтов. Така олейболистите на „Хебър“ добавиха нови 3 точки в актива си и запазиха петата си позиция в класирането със 7 победи и 5 загуби. Отборът на „Миньор“ е десети със 7 точки след 3 успеха и 8 поражения.

В следващия кръг момчетата на Атанас Петров гостуват на Нефтохимик в Бургас, а перничани ще приемат лидера „Пирин“ (Разлог).