-0.7 C
Пазарджик
понеделник, 10 февруари, 2025

ВК Хебър ще обжалва решението на БФВ в съда

spot_img

Волейболния тим на Хебър ще обжалва пред административния съд решението на Управителния съвет на БФВ за прекратяване на Суперлигата и обявяване на шампиони в провежданите от БФВ първенства.

Председателят на ВК Хебър Пазарджик Александър Иванов: “Днес депозирахме още едно официално писмо до г-н Любомир Ганев и БФВ, в което напомняме, че решението от 31 март е в разрез с Устава и Правилника на БФВ, според които до свикване на Общото събрание, то не следва да влиза в сила, което възпрепятства разпределението на отборите в европейски клубни турнири, както и стартирането на нов шампионат. Също така, в писмото ги уведомяваме, че ще се обърнем и към съответния административен съд. Не можем да си позволим да оставим нещата по този начин, защото не е справедливо спрямо всички – отбори, състезатели, техните семейства и всички фенове.”

До поредните действия на Хебър се стига след като в публикации по медиите става ясно, че БФВ не възнамерява да спази своите Устав и Правилник.

Източник: ВК Хебър

spot_img
Величка Ачева
Величка Ачева
Величка Ачева е част от екипа на Телемедиа от 1 април 2002 г., след кратко прекъсване се завръща в телевизията през 2019 г. Занимава се с журналистика още от студентските си години.

Свързани статии

Последвай ни

27,000Феноветекато
4последователиследвам
1,840абонатиабонирам
spot_img

Последни статии