Пазарджик
събота, 20 април, 2024

Втора победа в Суперлигата записаха волейболистите на Хебър

lory.bg - магазин за дамски обувкиlory.bg

Втора победа в първенството на Суперлигата записаха волейболистите на Хебър. При гостуването си на Дея спорт в Бургас те се наложиха с 3:0 гейма за 60 минути игра.

Волейболистите на Хебър доминираха през цялото време на мача с Дея спорт, като не оставиха възможност за противодействие на съперниците си. Хебърци спечелиха първия гейм след 25:14 точки. Във втория гейм, момчетата на Атанас Петров отново показаха по класна игра и го взеха с резултат 25:16 точки. В последния трети гейм пазарджиклии бяха още по-убедителни и се наложиха с 25:12 точки. Най-резултатен за отбора на Хебър бе Александар Ляфтов, който отбеляза 14 точки. 10 точки за победата на пазарджиклии добави Спас Байрев.

След тази победа хебърци вече имат 6 точки в актива си и оглавиха класирането, като изпревариха Добруджа. И двата тима са с геймово съотношение 6:1, но волейболистите от Пазарджик изпреварват съперника за първото място с по-добро точково съотношение в геймовете. Тази събота хебърци ще се изправят срещу тима на Левски. Срещата ще се изиграе в спортна зала “Васил Левски“ в Пазарджик от 18:30 часа.