4.3 C
Пазарджик
сряда, 14 януари, 2026

Масови проверки на бензиностанции след тежкия инцидент в Румъния

В Румъния продължава разследването на причините за взрива в събота вечер в депо за пропан-бутан на 30 км от Букурещ. Инцидентът отне живота на двама жители на град Креведия, а 58 души получиха тежки изгаряния. По-голямата част от пострадалите са пожарникари, полицаи и жандармеристи.

На място продължава обливането на цистерните, които не са избухнали по време на взрива. Според запознати мястото все още не е обезопасено и това пречи на разследващите да си вършат работата. Районът около инцидента остава блокиран, достъпът е ограничен.

Евакуираните жители на населеното място правят опити да стигнат по домовете си, за да вземат лекарства или други необходими вещи и документи, но властите не ги допускат. Не всички обаче са напуснали домовете си в евакуирана зона.

Източник: БНТ

spot_img
Силвия Катранкова
Силвия Катранкова
Силвия Катранкова се присъединява към екипа на Телемедиа през 2015 година. Занимава се с журналистика още от ученическите си години.

Свързани статии

Последвай ни

29,521Феноветекато
454последователиследвам
4,555абонатиабонирам
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни статии