19.3 C
Пазарджик
вторник, 24 юни, 2025

Опасно време и сняг в Румъния

spot_img

Националният институт по хидрология и управление на водите в Румъния издаде червен код за опасност от наводнения в окръг Тимиш (Западна Румъния). Очакват се значителни увеличения на нивата на реките. Жълт код е в сила за окръзите Клуж, Бистрица-Нъсъуд, Сълаж, Марамуреш и Сату Маре.

Заради проливните дъждове и придошлите реки, 20 къщи, над 40 домакинства и 100 парцела земеделски земи в района на река Бързава (окръг Тимиш) вече са наводнени.

Нестабилно остава времето в цялата страна. Очакват се проливни валежи и усилване на вятъра в централната и в северната част на страната. Условия за бури и градушки има в Южна Румъния. В Южните и Източните Карпати поривите на вятъра ще надвишават 70 – 90 км/ч и ще има валежи под формата на суграшица и сняг.

В района на Борсек в Брашов вали сняг. В Марамуреш в северната част на страната снежната покривка достигна 85 см. Видимостта е намалена под 100 м. Движението се извършва при зимни условия.

Елена Ламбрева
Елена Ламбрева
Елена Ламбрева става част от екипа на Телемедиа през 2013 година. Занимава се с журналистика повече от 10 години.

Свързани статии

Последвай ни

27,000Феноветекато
4последователиследвам
1,840абонатиабонирам
spot_img

Последни статии